HomeČlánky Jak na moderní kuchyň v roce 2019

Jak na moderní kuchyň v roce 2019

Posted in : Články on by : Kuchtík Štítky:

Bílá je klasika, šedá je elegantní, tmavé barvy jsou pro muže. A především, přetrvává podstatný trend desetiletí: kuchyně jsou pravděpodobnější nejdůležitější částí domácnosti.

Moderní kuchyně stojí nemalé peníze. A nemusí být vyrobena z exotického dřeva nebo zvlášť drahého materiálu. Stále více lidí chce mít inteligentní kuchyni. A to i v případě, že neinvestuje do elektronického ovládání – ačkoli i to je jeden ze silných trendov.Vnútorné vybavení skříněk a zásuvek je často opravdovou, možná celoživotní investíciou.Kým před pár lety jsme vybírali kuchyňskou linku podle toho, jaké dvířka nebo čela zásuvek se nám líbí, dnes se pozornost soustřeďuje mnohem více na vnitřek.

Skryté zásuvky, důmyslné závěsné systémy, elegantní předělovací, zpomalovače zavírání nebo automatické osvětlení vnitřního prostoru – to jsou skutečné skryté poklady trendových kuchyní.


Samozřejmostí by mělo být dokonalé podsvícení kuchyňské linky. Někdy dokonce nieln pod vrchními, ale i spodními skříňkami, jako součást jedné ze světelných atmosfér.

Hladké, ale příjemné na dotyk


Je třeba říci, že hledači novinek, kteří citlivě reagují na jemné změny ve společnosti – co se týče designu, ale i celkové atmosféry – však model hladkých, minimalistických kuchyní, lesklých jako zrcadlo, jak se zdá, opouštějí. Nejžhavější novinkou, která si teprve hledá „hlavní proud“, je dotykový zážitek z kuchyně.

Otevřené kuchyně jsou stále in


Kdysi to byly uzavřeny místnosti v útrobách domácnosti, do kterých chodila nejčastěji hospodyně či domácí paní. Do kuchyně málokdy zavítala návštěva a příprava jídla se děla za zavřenými dveřmi. Současné trendy naopak přejí vaření, které připomíná divadelní představení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *