HomeČlánky Jak uchovat vlašské ořechy co nejdéle

Jak uchovat vlašské ořechy co nejdéle

Posted in : Články on by : Kuchtík Štítky:

Letošní úroda vlašských ořechů je skutečně nadprůměrná. Něco spotřebujete na pečení vánočního cukroví, ale co s tím zbytkem? Jak uchovat ořechy, aby vydržely?

Ořešáky byly letos pokryté stovkami zelených koulí, které postupně praskaly a takto odhalené praskaly k zemi. Lidé je nadšeně sbírali do lísek. Loni měli smůlu, téměř celou úrodu zničily jarní mrazíky, o to větší radost to byla. Jenže spotřebovat celou úrodu naráz prostě nelze. Jak tedy ořechy uchovat pro případ, že příští rok zase neporostou?

Nejdůležitější je pořádně plody usušit. Nejlepší je rozprostřít je v jedné vrstvě na plech a položit na topení. Pokud se tam nevejdou, dbejte hlavně na to, abyste je měli v místnosti, kde není vlhko, ale sucho a teplo. Nutné je, aby se tam dalo i větrat – stačí třeba jen otevřená ventilačka. Bez toho by mohly začít plesnivět. To se možná některým kusům stane i tak. Proto je musíte pravidelně kontrolovat a poškozené okamžitě vyhodit, aby nenakazily ty zdravé.

Sušení trvá 4 až 6 týdnů. Pak je potřeba ořechy správně uskladnit. Nejlepší jsou na to vzdušné bedýnky nebo síťové pytlíky, které se používají na brambory. Ty nepokládáme na zem, ale zavěsíme někam do prostoru. Místnost, kde ořechy uskladníme, musí být tmavá a chladná, samozřejmě opět větratelná. I v tomto případě ořechy kontrolujte, zda nejsou napadené. Dobré je některý z nich občas rozlousknout, plíseň může být skrytá.

Takto ošetřené ořechy vydrží klidně i rok. Pravdou ale je, že to není příliš praktické. Když je vyloupete, zaberou méně místa a budou ihned připraveny k použití či konzumaci. V lednici vydrží v uzavřené nádobě okolo 4 měsíců, pak začnou žluknout. Vyloupané oříšky ale můžete zmrazit – pak se jejich trvanlivost  prodlouží zhruba na jeden rok.

Mnohem déle vydrží zavařené nasucho. Jak na to? Je to poměrně snadné, vyschlá jádra dejte do sklenice, pevně ji zavřete a dejte do hrnce. Zalijte vodou do poloviny výšky sklenice. Poté co voda začne bublat, nechte vařit deset minut. Pak je můžete mlsat dokonce až čtyři roky – což byste měli dělat. Ne náhodou mají jádra tvar mozku – působí totiž blahodárně na jeho funkci. A nejen to. Prospívají srdci, ledvinám, plicím, snižují hladinu cholesterolu a jsou zdrojem vitaminu E, B1, B6, kyseliny listové a hořčíku a zinku. To už za trochu námahy stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *